Jak zacząć?

Jak zacząć? Czym jest bouldering?

Czym jest bouldering?

Jest to forma wspinania zdobywająca ogromną popularność na całym świecie. W boulderingu wchodzimy na mniejsze wysokości (do 4,5 metra), a asekurację stanowi umieszczony pod ścianą gruby materac. Wspinamy się po specjalnie przygotowanych krótkich drogach (tzw. “boulderach") o różnym stopniu trudności. Do uprawiania tego sportu nie potrzebujemy żadnego sprzętu, nie musimy również zabezpieczać liną drugiej osoby.

Jak zacząć? Pierwsza wizyta na Flow

Pierwsza wizyta na Flow

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na ściance wspinaczkowej? Przede wszystkim zabierz ze sobą dobry humor oraz chęć spróbowania czegoś nowego! Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, a młodszych pod opieką / za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

 

Pobierz wzór zgody rodzica (PDF)

 

Przydadzą Ci się ciuchy, które nie będą krępowały ruchów oraz obuwie zmienne. Na początku przygody na ściance wystarczą trampki, choć polecamy wypożyczenie butów wspinaczkowych. Więcej informacji znajdziesz w Cenniku.

 

Chcesz zacząć od zajęć z instruktorem? Dowiedz się więcej o zajęciach wprowadzających Płynny Start, które organizujemy w każdą sobotę o godzinie 12.

 

W szatniach (damskiej oraz męskiej) znajdziesz toalety, prysznice i szafki zamykane na klucz. Główną część naszej ścianki, siłownię, kawiarnię i ogródek możesz odwiedzić podczas wirtualnego spaceru.

 

Po rozgrzewce (warto poświęcić na nią chociaż 10 minut) zapoznaj się z boulderami. Na Flow jest ich blisko sto, wszystkie oznaczone według dziewięciostopniowej skali trudności.
Na początku skup się na jedynkach (fioletowe plakietki przy chwytach startowych), dwójkach (żółte plakietki) oraz trójkach (pomarańczowe plakietki).

 

Baw się dobrze! Pamiętaj, że w razie pytań nasza Obsługa chętnie Ci pomoże.

envelopephone-handsetcalendar-fulldownload