Find Your Flow 2024

2024-03-15
16:00
Wydarzenie Find Your Flow 2024

Informacje o wydarzeniu

Termin: 2024-03-15 - 2024-03-16
Godzina: 16:00
Liczba miejsc: 520
Zapisz się

Opis

Odwiedź naszą ściankę 15 i 16 marca 2024 r. podczas festiwalu wspinaczkowego Find Your Flow! Wysłuchaj prelekcji i paneli dyskusyjnych oraz weź udział w zawodach boulderowych tylko dla początkujących i średniozaawansowanych. Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące (w tym afterparty) i dla kibiców jest darmowy.

Spis treści

Zawody boulderowe
Harmonogram zawodów
Czy te zawody są właśnie dla mnie?
Nagrody
Klasyfikacja wrocławskich sekcji
Routesetting
Evolv Demo Tour
Festiwal wspinaczkowy
Prelegenci
Afterparty
Partnerzy

Zawody boulderowe

Zawody Find Your Flow dedykujemy wszystkim, którzy zaczynają przygodę ze wspinaniem lub nie czują się częścią ściankowej elity, a zawsze marzyli o wystartowaniu w świetle reflektorów i przy dopingu publiczności.


Zapisz się tutaj! W sprzedaży jest druga pula biletów w cenie 110 złotych.

Zdjęcie przedstawiające osoby wspinające się podczas festiwalu wspinaczkowego Find Your Flow.


• Przygotujemy 35 boulderów o zróżnicowanym poziomie trudności. Główny nacisk w eliminacjach położymy na znane z Flow Level 3-6 / 5A-6C w skali FB.
• Zawody będą jedyną możliwością spróbowania tych boulderów. Przystawki eliminacyjne i finałowe znikną ze ściany już kolejnego dnia.
• W czasie startu czterech grup eliminacyjnych nasi instruktorzy będą pomagać patentami i cennymi wskazówkami na przejście boulderów.
• Za ich nakręcenie odpowie doborowy team routesetterski, który stworzą zarówno przyjezdni, jak i lokalni chwytowi.
• Wyróżnimy medalistów nagrodami rzeczowymi oraz rozdamy wybranym uczestnikom prezenty od naszych partnerów!
• Gwarantujemy wszystkim - niezależnie od stopnia zaawansowania - dużą dawkę doskonałej wspinaczkowej zabawy!

Słysząc “zawody” widzisz przed oczami wspinaczy robiących triple dyno i nabiegi przez paczki? Nic bardziej mylnego! Czeka Cię masa wspinania perfekcyjnie dopasowanego do Twoich możliwości oraz atmosfera sportowego święta.

Regulamin znajdziesz tutaj (PDF).

Harmonogram zawodów:

Piątek 15 marca:

1. Grupa eliminacyjna16.00 - 18.30 (grupa z instruktorem)
2. Grupa eliminacyjna18.35 - 21.05
3. Grupa eliminacyjna21.10 - 23.40 (grupa z instruktorem)

Sobota 16 marca:

4. Grupa eliminacyjna07.00 - 09.30 (grupa z instruktorem)
5. Grupa eliminacyjna09.35 - 12.05
6. Grupa eliminacyjna12.10 - 14.40 (grupa z instruktorem)
7. Grupa eliminacyjna14.45 - 17.15
8. Grupa eliminacyjna17.20 - 19.50
Finały, rozdanie nagród wśród uczestników oraz dekoracja medalistów21.15 - 22.30
Afterparty22.30 - ???


Przed startem 4. grupy eliminacyjnej rozgrzewkę z elementami jogi poprowadzi Sabina Sokół (Ciało) - instruktorka naszych cyklicznych sobotnich zajęć.


Czy te zawody są właśnie dla mnie?

Do startu w eliminacjach zapraszamy wszystkich, niezależnie od stażu wspinaczkowego. Przede wszystkim jednak osoby początkujące i średniozaawansowane. Dajemy sobie prawo niedopuszczenia do rundy finałowej osób o "za wysokim poziomie sportowym". Co będzie decydowało?

• Masz na swoim koncie drogi skalne o trudności 8a i więcej oraz bouldery 7C i więcej?
• Startowałaś(eś) w półfinale Pucharu Polski / Mistrzostw Polski z liną / w boulderingu?
• Zajęłaś / zająłeś miejsce w pierwszej dziesiątce ogólnopolskich zawodów towarzyskich?
Regularnie robisz na Flow bouldery o trudności 9, na Lokalu 32 i Zerwie o trudności 8, na Groto o trudności 6, a na Fabrycznej Boulder szare?

Odpowiedziałeś(aś) "nie": to są zawody właśnie dla Ciebie!

Odpowiedziałeś(aś) "tak" na którekolwiek z powyższych pytań? Wpadaj śmiało, weź udział w eliminacjach, ale ze startem w finale poczekaj do kolejnej edycji naszych urodzinowych zawodów.


Nagrody

Wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy nagrody rzeczowe, które wręczymy medalistom wyłonionym w czasie sobotniego finału.


1. Zwycięzcy otrzymają bony o wartości 500 zł do sklepu Skalnik oraz crash pada marki Evolv.
2. Srebrni medaliści zostaną nagrodzeni bonami o wartości 500 zł na produkty marki Wild Country.
3. Brązowym medalistom wręczymy bony o wartości 300 zł na produkty marki Wild Country.

Mamy także prezenty, które rozdamy wybranym uczestnikom zawodów: crash pady Evolv, woreczki na magnezję MANO, vouchery na sesje z psychologiem sportu Mental line, ciuchy In The Pink, bony na produkty ClimbCrafters, chwytotablice T-WALL, zestawy kaw naszej ulubionej palarni Mała Czarna.

Zostań z nami do końca rundy finałowej, warto!
Pełną listę nagród zdradzimy wkrótce.

Klasyfikacja wrocławskich sekcji

Po raz pierwszy w historii naszych zawodów wyróżnimy także uczestników z wrocławskich sekcji wspinaczkowych. Wystarczy, że przy dodaniu swojego wyniku z eliminacji zaznaczysz w odpowiednim polu, że należysz do jednej z nich.

Dwoje najlepszych zawodników otrzyma vouchery o wartości 1000 złotych, które wykorzystacie wraz z całą sekcją w naszej kawiarni i barze. Jest o co walczyć!

Routesetting

Zdjęcie przedstawiające routesetterów podczas pracy na ściance wspinaczkowej Flow Climbing Space.


Za przygotowanie przystawek odpowie sprawdzony zespół routesetterów. Stworzą go: Arek Dziki-Sereda, Wojtek Kaczmarek (Poznań), Jerzy Laskowski (Warszawa), Yury Morozov, Albert Parys, Ola Poszytek, Maksym Vnukov i Wojtek Wątroba (Tarnów).

Co wyróżni bouldery przygotowane z myślą o Find Your Flow w porównaniu do problemów spotykanych na co dzień?

• Będziemy dysponować całą powierzchnią naszej hali, w której nakręcimy "tylko" 35 boulderów. Pozwoli nam to np. użyć mocno wystających struktur, które utrudniałyby regularne korzystanie ze ścianki.
• Dzięki ogromnej różnorodności chwytów i paczek, routesetterów ograniczać będzie jedynie wyobraźnia. Spodziewaj się boulderów, które zarówno przyciągną Twój wzrok, jak i będą wspinaczkową łamigłówką!

• Zawody są jedyną okazją do spróbowania tych niezwykłych problemów. Już w niedzielę po zawodach wszystkie znikną ze ścian!

Evolv Demo Tour


Drugiego dnia zawodów (sobota 16 marca) odwiedzi nas Evolv Demo Tour. W godzinach 12:00 - 18:00 bezpłatnie wypożyczysz i przetestujesz buty wspinaczkowe naszego Partnera. Wśród dostępnych modeli będą m.in. Zenist / Zenist Pro, V6, Shaman Pro, Defy, Elektra.

W czasie całego Festiwalu zapraszamy również do naszego sklepu, w którym kupisz buty marki Evolv oraz szereg akcesoriów.

Festiwal wspinaczkowy

Zdjęcie przedstawiające prelekcję podczas festiwalu wspinaczkowego Find Your Flow.


Nieodłączną częścią Festiwalu Find Your Flow będą prelekcje i warsztaty. Poniżej znajdziesz ich program oraz poznasz prelegentów. Kolejne karty oraz szczegółowy harmonogram odsłonimy już wkrótce!

Prowadzący:Temat:
Zuzia i Krzysztof NosalowieWspinanie – również wielkościanowe – w dolinie Yosemite, Red Rocks, Bishop i Joshua Tree w Stanach Zjednoczonych.
Adam Karpierz i Jakub ZiętekŻycie profesjonalnego wspinacza. Spotkanie światów zawodnika i wspinacza skalnego.
Łukasz Gruszczyński (Mental line)Nastawienie mentalne, a efektywność wspinania.
Anna SzymańskaPoznaj siebie. Warsztat o emocjach we wspinaniu.*
Patryk Pietrań (Pro Athlete Care)Wpływ techniki wspinaczkowej na ryzyko kontuzji.
Krzysztof PalczyńskiZrozum swoje ciało, czyli zarządzanie bólem w treningu wspinaczkowym.
Czarny Deszcz / Mała CzarnaWarsztaty kawowego cuppingu.
* Zamknięte warsztaty dla 10 osób. O uczestnictwie będzie decydowała kolejność przyjścia (kto pierwszy, ten lepszy).

Prelegenci


Zuzia Nosal jest jedną z najwszechstronniejszych wspinających się kobiet we Wrocławiu: wielokrotna zwyciężczyni licznych zawodów oraz finalistka Mistrzostw Polski w boulderingu. Ma na swoim koncie przejścia dróg wycenianych na 8a i boulderu o wycenie 7C.

Krzysiek Nosal jest bardzo doświadczonym wspinaczem, jednocześnie ogromnym pasjonatem tego sportu. Ma na swoim koncie drogi o wycenie 8a.

Wspólnie opowiedzą o swojej poślubnej podróży do Stanów Zjednoczonych, w czasie której wspinali się w dolinie Yosemite, Red Rocks, Bishop oraz Joshua Tree. Porozmawiamy m.in. o przejściu legendarnej drogi The Nose na El Capitanie, spędzaniu nocy w ścianie wysokiej na ponad kilometr, trudach wspinaczki wielowyciagowej i niesamowitych doświadczeniach, które zebrali.

Adam Karpierz jest pochodzącym z Krakowa wspinaczem, instruktorem oraz routesetterem. W jego scorecardzie znajdziemy drogi o wycenie 8c+ RP, 8a+ OS, przejścia tatrzańskie, a także bouldery 8A+ RP.

Jakub Ziętek jest doskonałym wspinaczem sportowym z licznymi sukcesami na koncie: Mistrz Polski w boulderingu 2024 i 2019, a także brązowy medalista w 2023, Mistrz Polski w prowadzeniu 2022, Mistrz Europy Juniorów w trójboju wspinaczkowym 2019.

Łukasz Gruszczyński zawodowo jest psychologiem sportu oraz trenerem przygotowania mentalnego w sporcie, a także instruktorem wspinaczki sportowej. Pasjonat z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem oraz przejściami skalnymi sięgającymi stopnia 8a.

Anna Szymańska jest coachem, a zarazem wspinaczką z dwudziestoletnim doświadczeniem. W swojej pracy pomaga podopiecznym przezwyciężać trudności oraz realizować założone cele.

Patryk Pietrań jest fizjoterapeutą blisko współpracującym z naszą ścianką oraz właścicielem Pro Athlete Care. W swojej pracy kładzie duży nacisk na dobór ćwiczeń wspomaganych przez terapię manualną, a także prewencję kontuzji. Pasjonat wspinania oraz koszykówki.

Krzysztof Palczyński jest studentem IV roku Fizjoterapii na wrocławskiej AWF, instruktorem i fizjoterapeutą związanym z Flow Climbing Space, a także dwukrotnym Mistrzem Polski Juniorów w prowadzeniu.


Afterparty

Zdjęcie przedstawiające osoby bawiące się na afterparty po festiwalu wspinaczkowym Find Your Flow.


Chyba przyzwyczailiśmy już wszystkich do hucznego afterparty po naszych wydarzeniach. W tym przypadku nie będzie inaczej! Skład DJ-ski podamy wkrótce.


Partnerzy

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Partnera głównego: Sklepów Górskich Skalnik, Partnerów: Evolv i Wild Country, patronów medialnych: Radio LUZ oraz serwisu wspinaczkowego wspinanie.pl, a także klubu Ciało, ClimbCrafters, In The Pink, Małej Czarnej, MANO, Mental line, T-WALL.

 

envelopephone-handsetcalendar-fulldownload